KONST / Litografier / Färglitografi 9557058
*
nr 955 7058
Carin Adler
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Carin Adler (f. 1929), Nybroviken, Maj, 136/200, motivet: 28x38
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 18:38:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/4 20:26:38
1
200 kr
19/4 20:51:45
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carin adler färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad maj nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige östermalm
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Carin Adler
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
nr 955 7058
Carin Adler
(f. 1929), Sverige
Färglitografi, Carin Adler (f. 1929), Nybroviken, Maj, 136/200, motivet: 28x38
Carin Adler, född 1929, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/4 20:26:38 | 1 | 200 kr |
19/4 20:51:45 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carin adler färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad maj nybrokajen nybroviken stockholm stockholmiana stockholmsmotiv sverige östermalm
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49